Etykiety na słoiki + pliki do pobrania

etykiety na słoiki

Etykiety na słoiki

Chyba Każdy się ze mną zgodzi, że nie ma nic lepszego niż domowe przetwory. Konfitury, dżemy czy marynowane warzywa. Sama takie przygotowuję od lat, a wcześniej robiły je moja mama i moje babcie. Każda miała swoje tajne receptury, niektóre z nich mi przekazały.

Konfitury i dżemy były przygotowywane z rozmaitych owoców, najwięcej wiśni, ale też truskawki, porzeczki, maliny, itd. Wszystko pakowane w słoiczki z zakrętkami twist, a potem układane na półkach w spiżarni. Leżały tak kilka miesięcy i co jakiś czas losowaliśmy słoik. Jego zawartość to była niespodzianka, bo przecież większość tych przetworów miało podobny kolor. Nie zawsze można było stwierdzić, co jest w środku.

Wiesz dlaczego tak było? Otóż, nikt nie stosował żadnych etykiet na słoiki. Czasem tylko babcia naklejała kawałek plastra i pisała na nim datę. Ja to rozumiem, ilości słoików były często zawrotne, a gotowe naklejki nie były łatwo dostępne. Zresztą zawsze brakowało na to czasu.

etykiety na słoiki

Nie ilość, a jakość

Dzisiaj już nie szalejemy ze słoikami. Oczywiście przetwory, jak już pisałam robię co roku, ale ich liczba jest dużo bardziej rozsądna. Dlatego też mogę sobie pozwolić na dokładne ich oznaczenie. Za każdym razem robię nowe etykiety i dlatego wiem, kiedy został zamknięty dany słoik. No i co znajduje się w środku.

etykiety na słoiki

Etykietki specjalnie dla Ciebie!

W tym sezonie przygotowałam kolorowe etykiety na słoiki również dla Ciebie. Jeśli chcesz, aby Wasze słoiki były dobrze opisane i za kilka miesięcy nie było wątpliwości co znajduje się w środku, to zapraszam do pobrania moich etykiet. Wystarczy, że wypełnisz formularz poniżej, a chwilę później w Twojej skrzynce mailowej pojawią się linki do pobrania plików. Jest to aż 7 stron różnych etykiet, w tym dwie puste, do wypełnienia.

etykiety na słoiki

Jak to zrobić?

Warto je wydrukować na nieco grubszym papierze, np. o gramaturze 120 g/m2. Ja wydrukowałam na szkolnym bloku technicznym, a następnie przykleiłam używając kleju Magic. Trzymają się bardzo dobrze, a także łatwo je potem zmyć. Oczywiście możesz również wydrukować je od razu na papierze samoprzylepnym. Albo w ogóle nie naklejać, tylko zrobić dziurkę i powiesić na sznureczku. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości.

Daj znać czy podoba Ci się taki pomysł. No i pochwal się Swoimi słoikami, np. na Facebooku albo Instagramie :)

Udanej zabawy życzy Marzena :)

  • 0

    Ocena ogólna

  • Ocena czytających: 0 Głosy

Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *